Novinky

Timo Meier: Byla to zábavná hra

Jako na houpačce, tak si museli připadat fanoušci dnešního duelu, celkem 11 branek padlo a z výhry se nakonec radovali hostující New Jersey Devils.

První minuta hry byla divoká, oba týmy rychle skórovaly. John Tavares otevřel skóre za 18 sekund po úvodním vhazování.  Devils rychle odpověděli, když Erik Haula srovnal zápas na 1:1 a skóroval o 21 sekund později.

„Před zápasem jsme o tom mluvili, že to bude těžký zápas,“ řekl prozatímní hlavní trenér Travis Green. „V této fázi roku opravdu chcete, aby váš tým ukázal svou identitu. Mluvili jsme o tom od prvního dne. Dnes jsme hráli hodně dobře, rychle jsme skórovali, reagovali na hru soupeře.“

„Byla to zábavná hra,“ rozpovídal se Timo Meier po zápase. „Nebylo to úplně dokonalé, ale co se týče úsilí, odvedli jsme skvělou práci. Jesper (Bratt) na konci zápasu vstřelil velmi důležitý gól a to ukazuje, jak moc chceme hrát. Nezáleží na tom, kde se v tabulce nacházíte, vyhrávat je zábava a máme skvělou partu a evidentně jsme letos nedosáhli toho, co jsme chtěli. Ale dnešní večer ukazuje, že vyhrávat je zábava.“

Útočník Nolan Foote se také uvedl ve velmi dobrém světle. Jel sám na branku a použil několik solidních pohybů, aby proklouzl přes Ilju Samsonova a vyrovnal stav na 2-2. Footeův gól je jeho první v sezoně a jistě pro něj znamenají hodně, protože musel v této sezóně doléčit dvě samostatná zranění a toto byl teprve jeho druhý zápas v tomto ročníku.

„Je to dobrý pocit zejména pomáhat týmu,“ uvedl Foote po zápase. „Přijít sem a vyhrát je velká hra, takže je to skvělý pocit.“

Ve druhé polovině druhé třetiny se strhla rvačka poté, co Simon Němec natlačil Austona Matthewse podél mantinelu a Max Domi se v reakci rychle do slovenského beka pustil. Oba hráči dostali tresty za bitku a Domiho atak dal Devils výhodu přesilové hry. 

„Je to součást hry, do které možná ještě nebyl tolik zapojen,“ řekl Bratt. „Myslím, že odvedl skvělou práci. Je to mladý kluk, který ještě nebyl v takových situacích, ale reaguje dobře a dává týmu energii.“

– Timo Meier zaznamenal první zápas v kariéře se třemi body v přesilové hře
– Nico Hischier dosáhl milníku 350 bodů v NHL
– Jesper Bratt si připsal již 82 bodů v 80 odehraných zápasech

 

Devils hrají další zápas v sobotu večer 13. dubna, kdy se na ledě ve Filadelfiii potkají s Flyers. Utkání ve Wells Fargo Center začíná krátce po 23:05 SEČ.

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Anton SIlajev New Jersey Devils

Silajev je připraven vyhrát Stanley Cup

Anton Silajev měl na mysli pouze jeden lesklý předmět poté, co si ho New Jersey …