Novinky

Maple Leafs zavítají do Newarku, Devils mají stále šanci na play off

Devils se v New Jersey dnes v noci podruhé a naposledy na domácí půdě střetnou s Torontem Maple Leafs. Utkání v Prudential Center začíná krátce po 1:00 SEČ.

Před zápasem

Oba týmy se v noci na pátek střetnou v této sezóně naposledy v Torontu, aby uzavřely tří zápasovou sérii sezóny.

Devils se snaží dokončit sezonu s dobrými výsledky. Zbývají čtyři zápasy, a přestože nejsou oficiálně mimo play off, šance jsou poměrně malé.

Jesper Bratt vede klub v bodování Devils se 79 body (25+54). Za ním je Jack Hughes se 74 body (27+47) a kapitán Nico Hischier s 63 body (26+37). Timo Meier je čtvrtým hráčem v New Jersey s více než 2é góly, má jich na svém kontě už 25.

Obránce Luke Hughes má v této sezoně 45 bodů (9+36), což je nejvíce bodů, jaké kdy nováček-obránce v historii Devils získal.

Maple Leafs si již zajistili postup do play off a ocitli se na třetím místě v Atlantické divizi. Stále jsou na dostřel, aby dostihli Floridu na druhým místě (zaostávají o tři body s jedním zápasem k dobru).

Leafs vede transcendentní talent Auston Matthews, který vede celou NHL s 65 góly a vede svůj tým v bodování s celkem 102 body (65+37). William Nyland má letos na kontě 96 bodů (40+56), Mitch Marner (25 gólů) a John Tavares (24) jsou dalšími 20 gólovými hráči týmu. Dohíní je také Tyler Bertuzzi, který má již 19 branek. 

Brankář Ilja Samsonov (3,00 GAA, 89,5%) nastoupil v pondělí v noci proti Penguins, takže je pravděpodobné, že Devils se střetnou s Josephem Wollem (2,92 GAA, 90,7%).

Novinky z kabiny Devils:

  • Obránce John Marino je zpět v sestavě
  • Jack Hughes nebyl na tréninku, zda nastoupí do zápasu se rozhodne večer
  • Luke Hughes zaznamenal v sedmi zápasech jeden gól a šest asistencí.
  • Bratt má bodovou sérii s 12 body (3+9) v osmi zápasech
  • Kaapo Kähkönen je zraněný, z farmy byl povolán Akira Schmid
  • Ve čtvrté lajně se na levém křídle ještě rozhoduje mezi Halonenem a Tierneyem

Předpokládaná sestava Devils:

Allen (Schmid) – L.Hughes, Marino, Bahl, Smith, Siegenthaler, Nemec – Bowers, Hischier, Bratt – Meier, Haula, Holtz – Palát, Nosek, Mercer – Halonen/Tierney, Tierney, Foote.

Předpokládaná sestava Maple Leafs:

Woll (Samsonov) – Reilly, Ljubuškin, Benoit, McCabe, Giordano, Brodie – Bertuzzi, Matthews, Domi – McMann, Tavares, Marner – Knies, Holmberg, Nylander – Dewar, Kämpf, Reaves.

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *