Novinky

Columbuský kanón se rozezněl pouze jednou, Devils vezou dva body

Devils porážejí Columbus Blue Jackets potřetí tuto sezonu a vrací se domů na back-to-back zápas proti Dallasu.

Skóre otevřeli domácí zásluhou Colea Sillingera, ale obrat Devils započal obránce John Marino, který po osmadvaceti vteřinách od začátku druhé části odstartoval čtyřbrankový koncert New Jersey ve druhé třetině.

„Bohužel to tak hrajeme celou sezonu“, řekl obránce John Marino. „Necháme si nasázet góly a pak dotahujeme. Je to sice dobře, že se dokážeme semknout a zápas otočit, většinou nám to vyjde, ale nemůžeme na to spoléhat.“

Povedený večer odehrál brankář Vítek Vaněček, který za svá záda propustil pouze jeden puk.

„Palec nahoru pro něj“, řekl kapitán Nico Hischier, „Ano, byla to první střela na branku a byl z toho gól. Ale byla to skvělá střela, kterou brankář moc neviděl a nemohl s tím moc co dělat. Vítek se nenechá rozhodit a po celý zápas předváděl skvělé zákroky. Za mne hrál opravdu dobře a i díky jeho zákrokům byl dnes večer velkým důvodem, proč jsme zápas vyhráli.“

– Cal Foote bodoval poprvé v dresu Devils
– Alexander Holtz vstřelil již dvanáctou branku v této sezoně a v posledních deseti zápasech sesbíral 8 bodů (4+4)
– Kapitán Nico Hischier se trefil po čtyřech zápasech
– Vitek Vaněček si připsal patnáctou výhru v sezoně

New Jersey Devils hrají další zápas v noci na neděli 21. ledna 2024, kdy se od 1:00 SEČ představí na domácím ledě Proti Dallas Stars. Utkání bude mít zvláštní nádech v podobě uvedení Sergeje Brylina do velmi exkluzivní společnosti.

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …