Novinky

Bitka roku, byl to chaos, ale všichni jsme věděli, že to přijde

Bylo to všechno, jen ne obyčejný hokejový večer mezi New Jersey Devils a New York Rangers. Dokonce to nebyl jen obyčejný vyhrocený rivalský zápas mezi oběma kluby. Rivalita dosáhla nového bodu varu pouhé dvě vteřiny po úvodním vhazování.

Na začátku zápasu vypukla totální rvačka, důvodem bylo odčinění zákroků Matta Rempeho na Nathana Bastiana a Jonase Siegenthalera z minulých zápasů mezi Devs a Rags.

„Netušil jsem, že se to stane,“ řekl MacDermid. „Byla to tak trochu okamžitá věc.“

Hezky od začátku

Pro většinu to bylo překvapením, že se strhla tak velká rvačka, ale hráči a trenéři byli šťastní, když viděli, jak se jejich spoluhráči zastávali jeden druhého. 

Zatímco se hráči připravovali na úvodní vhazování, prozatímní hlavní trenér Travis Green začít všímavě sledovat, co se bude dít, a když rozhodčí řešili rozdělení trestů, hlavní trenér Rangers Peter Laviolette začal na Greena z lavičky soupeře naštvaně pokřikovat.

Když hodiny ukázaly dvě sekundy odehraného času, strhla se lavina. Byla to hra emocí a emocionální výkyvy byly občas zvládnuty lépe než ostatní.

Odhodili se rukavice téměř na čas a v Madison Square Garden začala největší bitka v této sezoně na modrém logu uprostřed ledu.

Útočník Devils Curtis Lazar udělal první pohyb, když se vrhl na hruď útočníka Rangers Jimmyho Veseyho, Kurtis MacDermid v souboji s očekávaným Mattem Rempem, Kevin Bahl se vrhl na Barclaye Goodrowa, John Marino se „utkal“ ve středním pásmu s K’Andre Millerem, a Tierneymu nezbylo moc na výběr a zajel si na druhou stranu hřiště, kde čekal velmi silný Jacob Trouba.

Lazar a Vesey skočili po 20 sekundách, Miller se o Marina s lehkostí postaral a poté se zdánlivě vysmíval jejich deseticentimetrovému výškovému rozdílu. Bahl a Goodrow se rychle dostali do patové situace a rozhodčí je oddělili. Tierney ve svém prvním zápase v NHL obstál, ale pro mohutného kapitána Rangers by to jistě v jiném souboji nebyl soupeř.

Jedna po druhé dvojici vyklidili led a nechali MacDermida a Rempeho, stojící v zamrzlém moři rozházených červených a modrých rukavic a hokejek. Šťouchali do sebe skoro minutu, než je rozhodčí konečně oddělili.

A proč se to celé událo?

Naposledy, když se oba rivalové střetli, jednadvacetiletý Rempe 11. března zasáhl vysokým loktem obránce Jonase Siegenthalera, který si musel na osm zápasů s otřesem mozku dát od hokeje pauzu. Rempeovi to vyneslo vůbec první suspendaci v NHL. MacDermid, který zavolal na Rempeho v šatně po zápase, se s ním tehdy pokusil bojovat, ale Rempe se místo toho rozhodl na 30letého hráče mávnout a ironicky se ušklíbnout.

Zpět do MSG

Jakmile skončila minuta a půl sekvence poštuchování a potahování, Rangers přišli o Rempeho, Millera, Troubu a Goodrowa kvůli trestům za nesportovní chování ve hře, zatímco Devils přišli o MacDermida, Marina, Bahla a Tierneyho.

Rozhodčí určili, že souboj Lazar-Vesey byl prvním soubojem hry, takže obdrželi jen klasické pětiminutové tresty za bitky (podle pravidla NHL č.46.7). Jen v první třetině oba kluby dohromady získaly 162 trestných minut.

Rempe, se zakrváceným rtem a dalšími modřinami, rozpumpoval fanoušky Rangers pohyby rukou a vypadalo to, že křičí „(k*rva) jo!, když ucházel do šatny. Evidentně si popularitu získanou svým herním style užívá.

Po zápase dočasný trenér Devils Travis Green řekl, že „nemá ponětí“, co Laviolette odtrhlo, a odkazoval na Rempeho hit na Siegenthalera v minulém zápase. Laviolette to připsal váze emocionálního okamžiku.

„Jejich hráči před vhazováním provokovali naše hráče do soubojů. Nic z toho by se nestalo, ale všichni víme, proč se to nakonec stalo. Kdyby se Matt Rempe v NHL choval tak jako ostatní hráči, s respektem, nemuselo k tomu dojít. Navíc bylo zřejmé, že Devils toto vyloženě nechtěli. Nemám ponětí, proč byl na mě Peter naštvaný a vůbec nerozumím, proč byl naštvaný obecně. Celou situaci vyhrotili hráči Rangers. Opravdu nemůžu za to, že je naštvaný.“

„Myslím, že jsou to pravděpodobně víc než cokoli jiného než emoce,“ řekl Peter Laviolette. „Samozřejmě je mezi oběma týmy něco zvláštního napjatého. to už víme po dekády. Ale jak moc je to nejasné, jak moc musíte být slepí abyste viděli, že to je celé vina Devils?“

Dále Travis Green na pozápasové konferenci s novináři uvedl, že by promíchal základní sestavu, kdyby věděl, že se spustí takováhle mela.

„Nemyslím si, že byste viděli Johnnyho Marina na ledě, kdybychom očekávali bitku pět na pět,“ řekl Green.

Jedním zřejmým kandidátem byl obránce Devils Brendan Smith, který spustil šarvátku Rangers s Washington Capitals v roce 2021. Na otázku, zda měl „FOMO“, když sledoval akci z lavičky, Smith, který má za sebou více než 26 zápasů v kariéře, odpověděl:

„Chtěl jsem tam být,“ řekl. „Nejsem si na 100% jistý, jaký by byl můj myšlenkový proces… Ale bylo to vzrušující, fanoušci si to určitě užili.“

A pak se začal hrát hokej.

 

Celý souboj mezi Mattem Rempem a Kurtisem MacDermidem

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *