Novinky

V Tampě se zablýskalo a Ďáblové odjíždějí z prázdnou

Ďáblové utrpěli na ledě Tampy další porážku, před All-Star Week pauzou v poměru 6:3. První střela na branku Tampy byla až po deseti minutách hry!

„Zklamání, trochu se stydím, abych byl upřímný,“ řekl Hischier. „V takovémto zápase nemůžeme předvádět to, co jsme dnes předvedli. Hráli jsme moc na sílu, byli jsme trochu přepracovaní, utavili jsme se. Způsob, jakým jsme se předvedli, je jednoduše trapný.“

Tampa Bay Lightning kontrolovala první dvě třetiny, v neposlední se sice Devils dokázali dvakrát přiblížit na rozdíl jedné branky, ale finální slovo měli domácí. 

Vítek Vaněček byl po celý zápas „pod palbou“, Lightning jej nenechali ani chvilku odpočívat. Předváděl dobré zákroky, ale obrana ďáblů nedokázala odolávat obrovskému tlaku útoku domácího týmu.

„Ve druhé třetině Vítek předvedl několik velkých zákroků, když jsme je potřebovali,“ uvedl trenér devils Lindy Ruff, „ve třetí třetině jich také pár měl, držel nás naživu. Ovšem v poslední části jsme museli ve hře hodně riskovat, tedy věděl, že se vzdáme některých příležitostí a bude hodně pod tlakem. Je to týmová prohra, na nikoho nemůžu ukázat prstem.“

  • Tyler Toffoli vstřelil branku a zaznamenal 500. bod v nejvyšší soutěži
  • John Marino odehrál 300. zápas v NHL
  • Santeri Hatakaa poprvé bodoval v dresu Devils
  • Justin Dowling odehrál 100. zápas v NHL
  • Jesper Bratt sesbíral již 50 bodů v této sezoně (19+31)
  • Ondřej Palát se trefil po třech zápasech

„To úsilí z naší strany nebylo dost dobré, nestačilo,“ řekl trenér Lindy Ruff přísně po zápase. „Je to jednoduché, vyhráli protože vybojovali více puků a měli navrch.“

New Jersey Devils teď čeká All-Star přestávka, do akce se vracejí až v noci na středu 7. února 2024, kdy se od 1:30 SEČ představí na domácím ledě v Prudential Center proti Coloradu Avalanche.

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Anton SIlajev New Jersey Devils

Silajev je připraven vyhrát Stanley Cup

Anton Silajev měl na mysli pouze jeden lesklý předmět poté, co si ho New Jersey …