Novinky

Sezona je u konce, Ďáblové podlehli doma Islanders

Devils kontrolovali téměř celou hru úvodních 12 minut a drželi Islanders krok. Ale po úniku 2 na 1 Islanders směrem k Jakeu Allenovi ve třinácté minutě poslal hosty do vedení. Byla to jejich úplně první střela v zápase.

Kyle Palmieri navýšil vedení Islanders, následně Timo Meier překonal Semjona Varlamova a jeho 28. gólem v sezóně se stal lídrem týmu ve vstřelených brankách. Ale Islanders, kteří si zajistili místo v play off touto výhrou, se v posledních 20 minutách ujali vedení 3:1, a zápas uzavřeli ještě jedním gólem ve třetí třetině a ukončili tak útrpnou sezonu Devils.

Letošní ročník 2023-24 je tak pro Devils u konce. Po 82 zápasech uzavřelo New Jersey sezónu prohrou 1:4 s New York Islanders. Je to neuspokojivý konec těžké sezóny, který nechává hráče Devils v šatně po zápase hodně emotivní.

Mnoho z těchto hráčů Devils má smlouvu na příští sezónu, jádro klubu je dlouhodobě podepsáno. V letních měsících se bude hodně hledat duše, která se po této sezoně někam vytratila. Tom Fitzgerald bude mít jistě hodně práce.

„Doufám, že si každý bude pamatovat, jaké to je právě teď,“ řekl Nico Hischier, kapitán Devils, „ten pocit je nanic, nebudu lhát. Je tam taková malá prázdnota a beznaděj.“

„Je to rozhodně těžké,“ dodal Timo Meier. „Sezona je u konce, máme čas na odpočinek, a zamyšlení, kde se stala chyba. Teď tady nechcete být, teď je čas dát si chvíli volna, každý se musí podívat do zrcadla a zhodnotit svůj výkon. Samozřejmě jsme zklamaní a víme, že máme na to, abychom se zlepšili. Nechceme být znovu v této pozici příští rok, protože to není žádný příjemný pocit.

„Všichni si musíme uvědomit, že opravdu všichni musíme být mnohem lepší,“ řekl Jesper Bratt o celé sezóně. „Musíme toho využít v létě. Opravdu potřebujeme využít všeho, co máme, abychom nás motivovali k tomu, aby jsme byli mnohem lepší. Samozřejmě cítíme, že v naší organizaci je to nepřijatelné a musíme pro to udělat maximum.“

Ďáblové zakončili letošní ročník s 81 body a bilancí 38-39-5. Podobný výsledek zaznamenali Devils po sezoně 2015-16. V loňském ročníku to byla bilance 52-22-8 a postup do play off, na to si Ďáblové budeme muset počkat do dalších ročníků.