Novinky

Sergej Brylin bude poctěn

Dvacet let poté, co New Jersey získali třetí Stanley Cup, bude bývalý útočník Devils a současný asistent trenéra Sergei Brylin oslavován organizací Devils jako člen elitního spolku známého jako „Ring Of Honor“. 

Brylin byl o své cti informován 13. listopadu, když ho generální manažer Tom Fitzgerald a hlavní trenér Lindy Ruff toho rána překvapili během schůzky klubového týmu. Devils uspořádají předzápasový ceremoniál v Prudential Center v sobotu 20. ledna, než se utkají s týmem Dallas Stars, které Devils s Brylinem v sestavě porazili a tím získali druhý Stanley Cup v historii klubu. 

„Jsme hrdí a poctěni, že můžeme jmenovat Sergeje Brylina jako vůbec druhého člena klubu „Ring of Honor,“ řekl David Blitzer, jeden z majitelů New Jersey Devils. „Sarge věděl, co to znamená vyhrát šampionát, co to znamená pro New Jersey a jak ho to navždy spojuje s našimi úžasnými fanoušky. Poté, co odehrál celou svou 13-ti letou kariéru v NHL za Devils, nadále dělá z New Jersey svůj domov. Brylinovo vedení, které je nyní členem trenérského týmu Devils, je neocenitelnou posilou našeho současného týmu.“

Brylin bude poctěn společně se svou manželkou Elenou a svými dětmi Annou, Marií a Fjodorem po jeho boku. Slavnostní ceremoniál na ledě bude obsahovat vzpomínkové video s ukázkami nejdůležitějších momentů jeho kariéry a vystoupení hostů Devils. V průběhu zápasu se objeví na multimediální kostce další videa s příběhy z kariéry ruského rodáka. Kromě toho bude odhalena nástěnná expozice obsahující memorabilií z Brylinovy kariéry. 

„Jsme nadšeni, že poznáváme Sergeje Brylina. Jeho dlouhodobý závazek vůči týmu a komunitě skutečně reprezentuje to, co znamená být Ďáblem z New Jersey,“ říká Nuno Dos Santos, ředitel retailového bankovnictví Citizens, partnera klubu Ring Of Honor. „V Citizens jsme odhodláni pomáhat komunitě v New Jersey vzkvétat. Jsme hrdí na to, že podporujeme program návratu Ring of Honor a uznáváme ty, kteří dělají rozdíl na ledě i mimo něj.“

Brylin, jako druhý jmenovaný člen Ring Of Honor, se připojuje se k Dr. Johnu J. McMullenovi, prvnímu majiteli Devils, který přivedl tým do New Jersey z Colorada. McMullen byl inauguračním členem klubu 6. ledna 2017. Kromě tohoto organizace vytvoří „Výbor cti“, který se sejde, aby prodiskutoval a pomohl rozhodnout o budoucích oceněných. V komisi je všech pět hráčů, kterým organizace odebrala číslo a vyvěsila jej ke stropu haly (Scott Stevens, Ken Daneyko, Scott Niedermayer, Martin Brodeur a Patrik Eliáš), dva účastníci Ring of Honor (Peter McMullen, zastupující McMullenovu rodinu a nově tedy Sergej Brylin) a vybraní vedoucí pracovníci. Ti budou každý rok zasedat a vybírat další členy.

„Ve franšíze je tolik hráčů, kteří mají obrovský dopad na tým, na komunitu, na fanouškovskou základnu. Je dobré některé z nich rozpoznat,“ řekl Martin Brodeur, výkonný viceprezident pro hokejové operace a trojnásobný vítěz Stanley Cupu. „Někteří hráči mají své číslo pod stropem haly, ale je nesmírně důležité uznat i ty jednotlivce, kteří měli jiný, ale stále důležitý vliv, ať už jsou to hráči, trenéři nebo budovatelé organizace.“

Brylin byl povýšen na asistenta trenéra v New Jersey 18. srpna 2022. Před sezónou 2022-23 sloužil devětačtyřicetiletý hráč jako asistent a přidružený trenér poboček Devils v AHL devět sezón v Albany (2012-13 až 2016-17), Binghamton (2017-18 až 2020-21) a Utica (2021-22). V letech 2021-22 pomohl Brylin k zisku Utica Comets k titulu Severní divize a rekordu ve Východní konferenci. Utica také vytvořila rekord AHL, když zahájila sezonu 2021-22 třinácti po sobě jdoucími výhrami.

Brylin debutoval v NHL 17. února 1995 a celou svou 13-sezonní kariéru v NHL, od 1994-95 do 2007-08, strávil v New Jersey. Celkem odehrál 765 zápasů základní části, což je desáté místo v historii franšízy. Je jedním z pouhých pěti hráčů, kteří vyhráli tři Stanley Cup (1995, 2000 a 2003) s New Jersey, přičemž se k tomuto úspěchu připojil Martin Brodeur, Ken Daneyko, Scott Niedermayer a Scott Stevens. Ruský útočník během své kariéry v NHL nastřílel 129 gólů a sesbíral 179 asistencí, přičemž kariérní maximum vytvořil v sezóně 2000-2001 (23+29).

Jako součást svých mnoha úspěchů měl Brylin sérii iron-man 328 her, hrál ve všech hrách od 2003-04 do 2007-08. Tato série her od 8. října 2003 do 6. dubna 2008 také znamená třetí- nejdelší po sobě jdoucí úsek v historii franšízy. Kromě toho získal 15 gólů a 19 asistencí za 34 bodů ve 109 zápasech play off o Stanley Cup. 

Brylin ukončil kariéru v NHL po sezóně 2007-08 a po sezóně 2011-12 odešel do hokejového důchodu, po třech letech strávených v St. Petersburgu a jedné sezóně v Novokuzněcku v KHL. Na mezinárodní úrovni reprezentoval Rusko na dvou mistrovstvích světa a dvou mistrovstvích světa juniorů. Brylin, druhá volba New Jersey a 42. celkový výběr v Draftu 1992, poprvé přišel do Severní Ameriky v letech 1993-94 jako člen IHL Russian Penguins.

Blahopřejeme, Sergeji!

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *