Novinky

Málek se do NHL zatím nehrne, má to naplánované jinak

Prospekt Devils a český brankář Jakub Málek měl trochu neortodoxní cestu do „Velkého hokeje“, když ve Finsku inklinoval do branky Ilves Tampere v Liize. Byl dotázán, proč se rozhodl jít tímto směrem.

„Vzal jsem to, protože byla možnost tam jít. Už jsem tam dva roky a bylo to dobré rozhodnutí,“ řekl. „Myslím, že je opravdu důležité se zlepšovat, protože Liiga (finská první liga) je super rychlá a je opravdu těžké tam hrát. I přesto se tam každý den můžu zlepšovat.“

Malek podepsal dvouletou vstupní smlouvu s Devils v květnu, ale řekl, že před svým příchodem do Severní Ameriky absolvuje ještě alespoň jeden rok ve Finsku. Načasování by mělo s brankáři Jacobem Markströmem a Jakem Allenem v New Jersey a aktuálně Nico Daws a Isaac Poulter v Utica vyjít. Vše do sebe zatím zapadá.

Málek řekl, že ho momentálně počet brankářů v organizaci netrápí. I když další dva přibyli v sobotu na draftu.

„Myslím, že to tady prostě funguje. Brankáři přicházejí a odcházejí. Nepřemýšlím o tom. Jestli je tam 10 brankářů nebo pět brankářů, na tom nezáleží. Jsem tu, abych se soustředil sám na sebe.“

Držíme palce, Kubo

Rozhovor s Kubou můžete shlédnout ZDE

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …