Novinky

Led je ve fázi příprav, Stadium Series je již za dveřmi

NHL zahajuje přípravu na venkovní zápasy na stadionu MetLife pro nadcházející zápasy Stadium Series.

Chladicí vůz již dorazil na místo konání akce, aby začal stavět kluziště pro zápasy Flyers vs. Devils a Rangers vs. Islanders.

Mobilní chladící vůz dorazil na stadion MetLife v pondělí, což je první krok v obřím úkolu vybudovat hokejové kluziště, aby se poprvé odehrály dva venkovní zápasy NHL za účasti fanoušků ve dvou dnech po sobě.

„Bude to pro nás jiné, protože obvykle je to příprava na jeden zápas v jeden den,“ řekl Andrew Higgins, senior manažer pro provoz zařízení a hokejové operace NHL. „Myslím, že to bude trochu extra náročné, ale to zvládneme.“

„Tato akce pro nás znamená připravit třetí a čtvrtý venkovní zápas sezony NHL. Máme za sebou dva úspěšné zápasy, Heritage Classic v Edmontonu a Winter Classic v Seattlu, takže je příjemné být v New Jersey,“ uvedl Derek King, další ze senior manažerů pro hokejové operace NHL. „Jakmile zaparkujeme chladící vůz, začneme připravovat všechna naše potrubní na připojení. Lešení je postaveno, takže sjedeme z přívěsu na lešení a během několika příštích dní uvidíte, jak se tento zázrak připravuje.“

Podle našich informací se led začne připravovat ve čtvrtek 8. února, 9 dní před první zápasem letošních Stadium Series.

Video ze stavby ledové plochy naleznete na webu NHL.com

Hlavní funkcí mobilního chladicího vozu, 53 stop dlouhé chladicí jednotky s kapacitou 300 tun, je provádět klíčovou funkci vytvoření velké ledové vrstvy, odvádět teplo z povrchu a stabilizovat teplotu.

Pohled na staveniště ledové polohy na stadionu MetLife Stadium

Jak to celé funguje?

Chladicí jednotka přečerpá až 3 000 galonů glykolové chladicí kapaliny do na zakázku vyrobených hliníkových van, které budou nakonfigurovány na hřišti na stadionu MetLife. Glykol, který prochází řadou hadic z chladicí jednotky na hřiště, ochlazuje misky, aby udržoval led blízko své ideální povrchové teploty 22 stupňů Fahrenheita (cca. -6°C). Po umístění ledových van se instalují desky kluziště.

„Máme před sebou čtyřdenní stavbu, vše nastavíme a začneme vyrábět led,“ pokračoval King. „Pravděpodobně to bude sedmidenní proces a vždy se snažíme být v předstihu. Pro tyto týmy jsou to velké dva zápasy, samozřejmě velmi důležité zápasy. BUdeme se snažit mít všechno připraveno 14. února.

Historie venkovních zápasů

Flyers odehráli pět venkovních zápasů (1-3-1), Rangers čtyři (4-0-0) a Devils s Islanders po jednom (0-1-0). První venkovní utkání sezónního zápasu se odehrálo v roce 2003 (Heritage Classics – Edmonton vs. Montreal), od roku 2008 je minimálně jedno za sezónu. Jako úplně první venkovní utkání je považováno v roce 1991 mezi Los Angeles Kings a New York Rangers, kteří odehráli přípravný zápas v Caesars Palace v Las Vegas před sezónou 1991-92.

„Máme tým asi 16 lidí a jsou to lidé z celých USA, z celé Kanady,“ řekl King. „Vlastně máme několik lidí z New Jersey Devils, kteří nám pomohou. Pokud se podíváte na celkovou práci se všemi lidmi, kteří pomáhají, pravděpodobně se na této akci blížíme stovce osob. Je to obrovská instalace, je potřeba zapojit co nejvíce schopných lidí.“

Kromě hlavních zápasů zde bude každý ze čtyř týmů také trénovat. Islanders budou trénovat 15. února a Flyers, Devils a Rangers následující den v jiné časy.

„Tréninky nám pomohou poznat, zda jsme všechno udělali správně a pokud se najde jakýkoliv problém, stále budeme mít den či dva vše napravit.“

Připomínáme, že New Jersey Devils se utkají s hráči Philadelphia Flyers v noci na neděli 18. února od 2:00 SEČ.

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …