Novinky

Hrdina loňského play-off Devils konečně chytá formu v AHL

Sezóna 2023/24 nebyla pro brankáře Devils Akiru Schmida vůbec jednoduchá.

Měsíce po svém hrdinském výkonu v prvním kole play off proti New York Rangers na konci dubna byl 23letý švýcarský brankář velmi nekonzistentní a zaznamenal pouze 89,5% úspěšnosti v NHL a 89,3 v Utica Comets (AHL).

V únoru a březnu byl krátce povolán zpět do hlavního týmu, aby nahradil zraněného brankáře Vítka Vaněčka, který byl nedávno trejdován do San Jose. Ale to byla téměř krutá připomínka toho, co mohlo být v této sezóně.

Schmid se rozpovídal o své turbulentní sezóně po tréninku Ďáblů před Stadium Series, 16. února 2024.

„Pro mě osobně to rozhodně nebylo jednoduché,“ řekl Schmid. „Ale musíte z každé situace vytěžit to nejlepší. Každý den chodíte na kluziště, snažíte se zlepšovat, každý den tvrdě trénujete. S Brianem (trenérem brankářů Comets Brianem Eklundem) odvádíme skvělou práci, protože mě nutí na věcech pracovat a zaměřovat se na nedostatky. Tom (generální manažer Tom Fitzgerald) po mě jen chtěl, abych se vrátil do svých starých kolejí, našel svou hru a dostal jsem nějaký čas na ní pracovat.“

Nyní, po měsíci a půl, se věci konečně obrátily. Ve svých posledních třech zápasech v Utice zastavil Schmid 79 z posledních 82 střel, kterým čelil. Tento zákon mu od poloviny března vynesl 96,3 % úspěšnosti zákroků.

The Comets, nyní 28-25-4-5 v této sezóně, jsou ve své Severní divizi AHL až na sedmém místě, ale jsou odhodláni usilovat o jedno z pěti míst v play off v divizi. Pokud se Schmid rozpálí a začne předvádět podobné výkony jako loni v play off, Comets jsou určitě tým, na který je třeba se zaměřit.

„Akira byl v posledním zápase vynikající,“ řekl trenér Comets Kevin Dineen. „Vypadal extrémně sebejistě a odhodlaně. Myslím, že to byl jeden z jeho nejlepších zápasů.“

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Anton SIlajev New Jersey Devils

Silajev je připraven vyhrát Stanley Cup

Anton Silajev měl na mysli pouze jeden lesklý předmět poté, co si ho New Jersey …