Novinky

Devils na MS

Včera odpoledne byli čeští útočníci Tomáš Nosek a Ondřej Palát a slovenský bek Šimon Nemec na posledním tréninku a výstupní prohlídce před cestou na @Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024.

Podle všeho je všechno v pořádku a všichni tři hráči mohou bez problému reprezentovat své země. Zda se dostanou na soupisky je už otázka na jiné povolanější lidi.

Své země by rádi reprezentovali i jiní hráči ze soupisky Devils, ovšem například Timo Meiera trápí dřívější zranění kolenních vazů a bude jej chtít doléčit. Čeká na rozhodnutí lékařů, zda jej toto zranění nebude omezovat.

„Po vyčerpávající sezóně se vždy objeví zdravotní věci, které přetrvávají po celou sezonu. Nikdo není dokonale zdravý, takže pokud hráči zvažují účast na světovém šampionátu, musí sami vědět, jak se cítí. Když chtějí hrát, mohou, pokud chtějí dopřát svému tělu extra odpočinek, je to jejich rozhodnutí,“ uvedl Tom Fitzgerald na tiskové konferenci po ukončené sezoně.

Někteří hráči dále mají tak vysoké kontrakty, že jejich národní hokejové svazy jednají o možnostech sdílení úhrady pojistek. Tyto pojistky se pohybují mnohdy až do výše milionů USD, což je pro některé národní týmy obrovská položka.

Účast kapitána Nico Hischiera na MS ve švýcarském výběru se očekává, údajně je v kontaktu s vedením tamějšího hokejového svazu.

Foto: Zdenek Gazda

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

#48 – Sheldon v nové pozici, bude na Draftu peklo? 

Ďáblové, další, tentokrát jedenáctou epizodu věnujeme neformálnímu pokecu před sezonou. Ta je již za dveřmi a my se společně podíváme na to, jak jsou Ďáblové připraveni 🙏

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *