Novinky

Colliton novým trenérem Devils

New Jersey Devils dnes oznámili, že tým jmenoval Jeremyho Collitona jako asistenta trenéra, který se připojí k realizačnímu týmu hlavního kouče Sheldona Keefeho. Colliton doplňuje trenérský tým na ledě, který zahrnuje další asistenty jako jsou Ryan McGill, Chris Taylor, Sergei Brylin a trenér brankářů Dave Rogalski. Informace přišla od kanceláře generálního manažera, Tomu Fitzgeralda.

Colliton byl v posledních dvou sezónách hlavním trenérem Abbotsford Canucks, farmy Vancouveru v AHL. Ve svých dvou sezónách u kormidla Abbotsford zaznamenal identické záznamy 40-25-7 a dovedl je do play off Calder Cupu.

Colliton má také zkušenosti s pozicí hlavního trenéra v National Hockey League a sloužil jako hlavní trenér Chicago Blackhawks v období od 2018 až do 2022). V době svého angažmá byl nejmladším trenérem v NHL a během svého působení dovedl Blackhawks k bilanci 87-92-26 (48,8 % výher).

Devětatřicetiletý hráč také působil jako hlavní trenér pro Mora IK v HockeyAllsvenskan. V té době byl HockeyAllsvenskan ve švédské druhé lize a ve své poslední sezóně s klubem dovedl tým k postupu do SHL.

Colliton byl původně jmenován asistentem trenéra týmu Kanady na zimních olympijských hrách v roce 2022 v Pekingu, než převzal povinnosti hlavního trenéra, když Claude Julien nemohl sloužit v této funkci kvůli zranění.

Rodák z Blackie v Albertě (Kanada), by v roce 2003 draftován do NHL týmem New York Islanders, jako celkově 58. hráče. Hrál šest sezón v organizaci Islanders na úrovni NHL a AHL. Centr zaznamenal tři góly a tři asistence v 57 zápasech kariéry NHL a v American Hockey League s Bridgeportem zaznamenal 203 bodů (77+126) v 326 zápasech. Colliton reprezentoval svou domovskou zemi na mistrovství světa juniorů do 18 let v roce 2003 (zlato), na mistrovství světa juniorů 2004 (zlato) a v roce 2005 na mistrovství světa juniorů (stříbro).

O Jan Zhejbal

Redaktor webu, Instagramu a samozřejmě velký fanda Devils. Mimo cest za Ďábelksým hokejem za moře sbírá i jejich hokejové karty, převážně pak karty Patrika Eliáše.

Zkontrolujte také

Matyáš Melovský

Melovský a jeho cesta do NHL

Matyáš Melovský zažil nejpernější týden v životě. Byl doma v Česku, když ho Devils draftovali …