Novinky

Sheldon Keefe: Vynikající výkon Markyho. Devils vezou výhru z Ottawy

New Jersey Devils se rychle oklepali z úterní prohry a z Ottawy vezou výhru 3:1 nad Senators. Dorážka Erika Hauly, gól v oslabení Nathana Bastiana a branka Paula Cottera ve třetí třetině pomohly Ďáblům získat dva body v Ottawě. Kapitán Senators Brady Tkachuk měl jediný gól Ottawy.

„Naše druhá třetina se mi moc líbila,“ řekl hlavní trenér Sheldon Keefe. „Uchopili jsme hru a moc jsme se nevzdávali. Pár šancí jsme sice promarnili, ale druhá třetina byla opravdu dobrá. Ukazuje to náš postup jako týmu a užíváme si hru. A myslím, že je to na nás hodně vidět.“

New Jersey mělo v úvodní třetině několik šancí, ale v prvních 20 minutách nedokázalo skórovat. Druhá třetina byla o něčem jiném. New Jersey hodně střílelo a na skóre se to rychle ukazovalo. Ve třetí minutě prostřední části Erik Haula tečoval střelu Johnathana Kovaceviče a otevřel skóre. Timo Meier vstoupil do zóny a jel, čímž dal Kovacevicovi prostor ke střele, když dostal přihrávku od Meiera. Odtud Haulovo tečování pomohlo New Jersey překonat Antona Forsberga.

„Timo předvedl skvělou hru a Kovacevic měl dost času na střelu čas,“ vysvětlil Haula. „Zvedl hlavu, trpělivě čekal a viděl mě. Dobré načasování a dobrá střela od Kovaceviče.“

O čtyři minuty později, při oslabení, zachytil Nathan Bastian přihrávku, šel do hry 2 na 1 s Curtisem Lazarem a zkusil vyslat kotouč na brankou soupeře. Prostřelil Forsberga, čímž zvýšil na 2:0 pro Devils. Bastianův gól byl prvním gólem Devils v oslabení v této sezóně. V úvodních osmi minutách druhé třetiny měli Devils deset střel a třetinu zakončili se 14 střelami na branku. Ve druhé třetině to byl celkově silný výkon.

V úvodních dvou minutách třetí třetiny byli Senators jen pár centimetrů od toho, aby dali svůj první gól v noci další střelou mimo tyč. Ottawa trefila během zápasu čtyři tyče. V posledních osmi minutách třetiny dal gól Paula Cottera New Jersey do vedení 3:0 a dostal se do posledních minut zápasu. Dougie Hamilton zaznamenal svůj první bod v této sezóně, asistenci, na branku, zatímco Brenden Dillon zaznamenal druhou asistence v tomto roce.

V závěrečných třech minutách byl Šimon Němec poslán do kabiny za podražení a Senators toho náležitě využili. Tkachukův gól upravil skóre na 1:3 z pohledu domácích. Do konce zápasu zbývalo 65 vteřin. Navzdory pozdnímu gólu to New Jersey udrželo a vyhrálo.

Jacob Markström při svém druhém startu v řadě předvedl 30 zákroků z 31 střel, a pomohl svému týmu získat rozhodující vítězství.

„Myslím, že čím více zápasů spolu hrajeme, tím lepší chemie mezi námi panuje,“ řekl Markström o svém týmu. „Hlavně já s obranou hodně komunikuji i během zápasu a prospívá to všemu.. Myslím, že dne kluci odvedli fantastickou práci a hodně mi to dnes usnadnili.“

Hlavní kouč Sheldon Keefe pěl na svého brankáře, který získal třetí výhru v sezóně, jen a jen chválu.

„Vynikající výkon,“ řekl Keefe. „Na lavičce cítíte, jak při každém zákroku tým pochválí výkon nebo slyšíte hokejky jako bouchají o mantinel. Víte, že když vás podrží brankář v bráně, dá to trochu života do hry navíc. Marky byl dnes vynikající, o tom není pochyb. A to je opravdu to, co od svých brankářů chcete, aby vám dali šanci poflakovat se ve hře, najít svou hru, a jakmile ji budete mít, budete mít jistotu, že vám pomůže to dotáhnout do konce.“

Ďáblové pokračují zpět na domácí půdu a v noci na neděli 20. října 2024 přivítají v Prudential Center Washington Capitals. Půjde tak o druhé utkání s tímto týmem za poslední týden. Zápas je naplánován na 1:00 SEČ.