Novinky

Capitals vykradli Prudential Center, Devils ale berou bod

Byla to přestřelka v Prudential Center, ze které soupeři Devils a Capitals vydolovali celkem 11 branek. To jednu navíc měli na svém kontě soupeři, kteří nakonec v prodloužení získali výhru v poměru 6:5.

„Nezasloužili jsme si vyhrát ten zápas,“ řekl po zápase kapitán Nico Hischier a ukázal na naprosto nekonzistentní hru Devils. „Samozřejmě je dobře, že jsme se bránili a získali z toho bod, ale  to, co jsme dnes večer předvedli na soutěžní úrovni, je nepřijatelné.“

Vzrušení ze začátku druhé třetiny ze dvou gólů Nico Hischiera v úvodních 44 sekundách druhé třetiny, které měly vyrovnat zápas mezi Capitals a Devils, odešlo, když první gól v sezoně Andrewa Mangiapanea (Capitals) narušil opojení. Jacob Markström byl tak překonán počtvrté z celkových šesti branek.

Dawson Mercer využil spěchu ve třetí třetině a upravil skóre na 5:4, než první gól Dougieho Hamiltona v sezóně, který byl zároveň v početní výhodě, vyrovnal na pět branek pro oba týmy.

„Prostě jsme nebyli dost dobří,“ řekl Hamilton. „Pokud zápas otočíte, když prohráváte o dvě a více branek, musíte prostě zápas vyhrát. Prostě když vyrovnáte, musíte to dotáhnout. Dneska jsme to nezvládli.“

Hischier se svými brankami ze začátku druhé třetiny zapsal do historie franšízy dvěma nejrychlejšími góly jednoho hráče v historii Devils a jeho dva góly v úvodních 44 sekundách jsou také dva nejrychlejší góly na začátku třetiny.

Devils i přesto stále vedou NHL s 11 body, ale týmy pod nimi mají dva i více zápasů k dobru.

New Jersey pokračují dalším zápasem v noci na středu 23. října 2024, kdy se od 0:45 SEČ představí opět na domácí půdě proti Tampa Bay Lightning.